ESKİ DEYİP GEÇMEYİN …

Eski eşyalarınızı atmadan birkez daha düşünün ! Eskimiş diyip artık işe yaramayacağını düşündüğünüz bu eşyalar aslında aklınıza gelmeyen çok farklı şekillerde işlevsel hale getirilebilir. Örneğin eski tahta merdiveni ele alalım . Merdivenin basamak aralarına karşılıklı olarak ölçüsüne göre cam veya farkı bir malzeme monte edelim ve üzerine ihtiyaç ya da ya da zevkimize göre kitaplarımızı ,süs eşyalarımızı yerleştirelim .

Sonuç olarak işe yaramaz dediğiniz o eski merdiven, hem kitaplık hemde süs eşyalarınızı sergileyebileceğiniz, işlevsel olduğu kadar dekoratif bir hale dönüştü. Bu arada raf olarak kullanmak için seçeceğiniz malzemeye dikkat edin . Çünkü kullanacağınız farklı malzeme üzerine koyacağınız objenin ağırlığıyla alakalı olarak değişecektir .

aynaayna
Ayna ayna söyle bana!

Dedim ya eski deyip geçmeyin diye. Aklınızın ucundan bile geçmeyecek şeylerin evinizin havasını nasıl değiştireceğini bir bilseniz. Mesela ikinci örneğe bakalım . Etrafınızda bir dönem türkiyede de moda olan her evde bulunan batminton raketi veya tenis raketinin atıldığını görürseniz size önerim çöpe gitmeden değerlendirmeniz . Filesinin olduğu bölgeye ayna monyajını gerçekleştirip , istediğiniz renkte boyadıktan sonra evinizin bir köşesine asabilirsiniz. Oldukça hoş duruyorlar…


tirpan
Tırpan dişlerinde şarap kadehleri
Gelelim mutfakta yeni materyallerimizle yaptığımız dönüşümlerimize bir tırpan düşünün. Çürümüş ya da artık kullanılamayan . bu melzemeyi değerlendirmenin en kolay yolu duvara ters bir şekilde dişlerine geçirmek . işlevselliğinin yanında hem otantik hemde şık bir görüntü.


merdiven
Son olarak yazımızın grişinde bahsettiğim merdiveni farklı bir şekilde daha kullanabileceğimizi de belirtmek isterim. Merdiveni duvara yatay yada paralel olarak monte edip kitap koyma şansımızda var . Bu işlemin püf noktası ise ; merdivenin kalınlığı kitaptan ince olduğu için merdiveni duvara sıfır monte etmememk gerekiyor. Şayet mesafe bırakmadan monte edersek merdivenin kalınlığı ince olacağında kitap dengesinde problem yaşayabiliriz. Size önerim; fotoğraflarda görüldüğü üzere ham melzemelerin üzerinde çok oynamayıp uygulamaları gerçekleştirmek. Yani doğal olanı bozmadan kulanmak…

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla